Bugun...Barzani: Gereken yapılacaktır
Tarih: 17-10-2017 18:46:36 + -


Başkan Mesud Barzani, “Kürdistan halkı emin olsun ki şart olan yapılacaktır. Halkımızın kazanımları, huzur ve güvenliği yine sağlanacaktır” diye konuştu. Başkan Mesud Barzani, Heşdi Şabi ve Iraklı güçlerin Kerkük ile Kürdistan Bölgesi’ne yönelik saldırıları ile ilgili yazılı bir izah yayımladı. İzahta Başkan Mesud Barzani şu ifadeleri kullandı:

facebook-paylas
Tarih: 17-10-2017 18:46

Barzani: Gereken yapılacaktır

Başkan Mesud Barzani, “Kürdistan halkı emin olsun ki şart olan yapılacaktır. Halkımızın kazanımları, huzur ve güvenliği yine sağlanacaktır” diye konuştu.

Başkan Mesud Barzani, Heşdi Şabi ve Iraklı güçlerin Kerkük ile Kürdistan Bölgesi’ne yönelik saldırıları ile ilgili yazılı bir izah yayımladı.

İzahta Başkan Mesud Barzani şu ifadeleri kullandı:

“Tarih süresince Kürdistan halkının hakları çiğnendi ve zulme maruz kaldılar. Kürdistan halkı tarih süresince kendi kimliğini savunmak hesabına kırım ve soykırımlara uğradı.

Kürdistan halkı, barışçıl adımlar atarak asla savaş istemedi ancak savaşlara maruz kaldık. Tüm gayretlerimiz barışçıl bir şekilde emelimize erişmekti. Öncelikli emelimiz her vakit asayiş ve Kürdistan halkının haklarının savunması oldu.

Kerkük’te yaşananlar, Kürdistan’daki bir takım politik tarafların ve şahısların verdiği kararlardan dolayı yaşandı. Kürdistan halkı emin olsun ki gereken yapılacaktır. Halkımızın kazanımları, huzur ve güvenliği yeniden sağlanacaktır.

Şu anda ise, siyasi birliktelik, Kürdistan halkının birliği ve beraberliğini savunmak adına tüm siyasi tarafların birlik olmasından yana ısrarcıyız.

Medya yayın kuruluşlarından isteğim; Kürdistan ve Irak arasında yaşanan mevzubahis hassas süreci yurtsever ve ulusalçılık anlayışı çerçevesinde ele almalarıdır.

Dayanıklı Kürdistan halkı, içtenlikle inançlı ve gönüllü kahraman peşmergelerimiz ile başı dik şehit yakınları şunu iyi bilsinler;  evlatlarımızın kanı Kürdistan’ın özgürlüğü uğruna aktı.

Kürdistan’ın bağımsızlığı için yükselen çığlıkları tüm dünya duydu. Şehitlerimizin kanı boşa akmadı ve akıtmayacağız da. 

Kürdistan halkı, kuvvetli dirayeti ve kahraman evlatlarıyla er veyahut geç yasal haklarına ve mukaddeslerine kavuşacaktır. Bugün ise birlik olmamız şart olan bir gündeyiz.”
Bu haber 80 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ORTADOĞU Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Hıranti Hişadagin (Hırant'ın Anısına)
  Hıranti Hişadagin (Hırant'ın Anısına)
 • Can Dikranagerd (Can Diyarbakır) / Armenian Song
  Can Dikranagerd (Can Diyarbakır) / Armenian Song
 • Sıdakhos Official Audio Armenian Song
  Sıdakhos Official Audio Armenian Song
 • Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
  Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 • 50 Milyon İnsan Stalin'in Zulmüne Maruz Kaldı
  50 Milyon İnsan Stalin'in Zulmüne Maruz Kaldı
 • Cem Yılmaz | Yabancı dil
  Cem Yılmaz | Yabancı dil
 1. Hıranti Hişadagin (Hırant'ın Anısına)
 2. Can Dikranagerd (Can Diyarbakır) / Armenian Song
 3. Sıdakhos Official Audio Armenian Song
 4. Kırgın Çiçekler 5. Bölüm
 5. 50 Milyon İnsan Stalin'in Zulmüne Maruz Kaldı
 6. Cem Yılmaz | Yabancı dil
VİDEO GALERİ
YUKARI